Hakkımızda

İstanbul Üniversitesi Pedagoji Bölümünden mezun olduktan sonra Klinik Psikoloji Yüksek Lisansımı yaptım. Böylece hem pedagog hem de klinik psikolog oldum. Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi, Çapa Çocuk Psikiyatri Kliniği, Türk Spastik Çocuklar Derneği, Otistik Çocuklar Derneği, Kırmızı Balık Çocuk evi ve Maltepe Lisesinde stajlarımı yaptım.

Özel Küçükbahçe Çocuk evinde Zihinsel engelli ve otistik Çocuklarla 4 yıl çalıştıktan sonra Bakırköy’ de Gelişim adıyla ilk Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezini kurdum. Daha sonra Süper Gelişim Çocuk Yuvası ve Kardeşim Çocuk evinin kurucusu ve Sorumlu Müdürü olarak kariyerime devam ettim.
Mesleğimle ilgili sayısız seminer, sempozyum ve kongrelere katıldım. Çeşitli konularda TV programlarında söyleşilerim oldu. Ayrıca okullarda da seminerler vermeye devam etmekteyim.

Ankara Dikkat Eksikliği, Hiperaktivite ve Özel Öğrenme Güçlüğü Derneği tarafından düzenlenen “Eğitmenlerin Eğitimi” konulu üç aşamalı programı tamamladım. Süpervizyonlarımı da alarak Disleksi Eğitmeni oldum.
Marmara Üniversitesi Özel Eğitim Bölümü Yüksek Lisans Öğrencilerinin Çapa’da aldığı “Öğrenme Bozukluğu” derslerine bir eğitim yılı boyunca dışarıdan katıldım.

Davranış Bilimleri Enstitüsünden Travma Eğitimi ve EMDR Terapisi I. ve II. modülü de alarak yetişkinlere EMDR Terapisi uygulayıcısı oldum. Ardından Fide Danışmanlık Merkezinden aldığım eğitimle de çocuklara yönelik EMDR Terapisi yapmaya yetki kazandım. Ardından ‘Erken dönem travmaları ve EMDR’, ‘Fibromiyerji ve EMDR’ ve ‘Migren ve EMDR’ uygulayıcı belgelerimi aldım.

Şu anda Pedamed Çocuk, Genç ve Aile Akademisinde çocuklara, ailelere, öğretmenlere, rehberlere ve mesleğimizle ilgili alanlarda okuyan öğrencilere danışmanlık yapıyorum.

IQ ve Gelişim testleri uygulamamın yanında, Öğrenme bozukluğu özellikle disleksi, dikkat eksikliği ve hiperaktivite riski olan çocuklarla çalışmaktayım.

Yetişkin danışanlarımda ise travmatik deneyimlerin tedavisinde EMDR terapisi, kaygı, panik atak ve OKB semptomlarında ise Bilişsel Davranışçı Terapi ve ACT Terapi uygulamakta ve bütüncül yaklaşımla kısa sürede başarılı sonuçlar almaktayım.

TEŞEKKÜRLER
Uzm.Kln.Psk.
SONNUR KÜKÜRT