• LinkedIn

Psikodrama

Psikodramanın kısa tanıtımı ile başlar. Isınma, oyun ve paylaşım aşamalarından oluşur. Isınma bireyin iç dünyasının harekete geçmesi için gereklidir. Bu aşamada ısınma oyunlarından yararlanılır. Çeşitli teknik ve yöntemler kullanılarak oyun aşamasında belirlenen konu üzerinde, gönüllü üyelerle çalışılır. Çalışmalar sırasında grup üyeleri de birçok rol alarak çalışmaya, çalışan üyeye ve kendilerine önemli katkılarda bulunurlar. Gönüllülük ve gizlilik esası temel alınarak çalışmalar yürütülür, eyleme ve yaşantıya dayalı yöntemler kullanılır.

Yaşantı grupları 10-12 kişiden oluşur. Haftada bir kez 3 saatlik toplantılar şeklinde, en az 10 haftalık bir çalışmayı kapsar. Grup kararı ile çalışma devam da ettirilebilir.

Psikodramayı yaşamak, kendinizi geliştirmek, büyütmek ve içsel dünyanıza bir yolculuk yapmak için sizleri bekliyoruz.

Özellikle toplumda aldığımız roller ve rollere kaynaklık eden geçmiş yaşantılarımız, büyük bir gizemi içinde barındırmaktadır. Günlük hayattaki ilişkilerimizi anlamak ve anlamlı kılmak bu rolleride anlamak başlar. Özellikle çocuklarımıza anne ve babalık yaparken zorlandığımız noktaları anlayabilmeyi, çocuk olabilmeyi, çocuk gözünden olaylara bakabilmeyi deneyimlemek için psikodrama grup psikoterapilerinde buluşalım, birlikte yeni keşifler yapalım.

Grup çalışma saatleri ve tarihi grup oluştuktan sonra belirlenip size geri dönülecektir. Bu içsel yolculukta bize katılmak isteyenler 0212 542 82 46 nolu telefondan bilgi alıp ön kayıt yaptırabilirler. Sevgilerimizle…